Kalina Jarosławska

radca prawny

Prowadzi kancelarię prawną w Trójmieście. Jej praktyka obejmuje przede wszystkim prawo pracy i prawo cywilne z uwzględnieniem aspektów podatkowych. Zajmuje się także między innymi zagadnieniami z dziedziny prawa administracyjnego i prawa gospodarczego...
[Więcej >>>]

Sklep online

Czego czytelnicy szukali na blogu – luty 2014

Kalina Jarosławska01 marca 20142 komentarze

Najbardziej popularnie frazy wyszukiwania, które prowadzą czytelników na blog, w zasadzie od początku jego istnienia są te same i dotyczą czasu oczekiwania na rozprawę i sposobu wniesienia odwołania (pozwu). Wiele na ten temat już napisałam i nie ma co tego powtarzać. Przeglądając statystyki za dany miesiąc, staram się wybierać co ciekawsze słowa kluczowe.

Oto zestaw z lutego 2014 r.:

reprezentacja spółki przy wypowiedzeniu umowy o prace członkowi zarządu – szczegółowo przeczytasz o tym tutaj

wypowiedzenie umowy czy liczy się data stempla pocztowego – nie, liczy się data otrzymania przez pracownika/pracodawcę. Dlatego dobrze jest wysłać wypowiedzenie za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (z tzw. zwrotką)

czy apelacja w sądzie pracy nie musi iść przez kancelarię prawną – nie musi 🙂 Przymus adwokacko-radcowski dotyczy skargi kasacyjnej.

czy od zasądzonych kosztów zastępstwa procesowego można się odwołać – można, nie trzeba pisać apelacji od całego wyroku, można wnieść tylko na zażalenie na rozstrzygnięcie o kosztach procesu, której obejmują również koszty zastępstwa procesowego.

sąd pracy pozew zbiorowy w przypadku wypowiedzenia umowy – niestety, w sprawach z zakresu prawa pracy nie można wnieść pozwu zbiorowego, albowiem ustawa o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym nie ma do nich zastosowania.

W czym mogę Ci pomóc?

[contact-form-7 id=”63″ title=”Contact form 1″]

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Paweł 30 marca, 2014 o 21:07

Chciałem zapytać o apelacje od wyroków w sądach pracy. Tzn o jej skuteczność czy warto odwoływać się do drugiej instancji czy raczej robić wszystko żeby wygrać w I . Pozdrawiam

Odpowiedz

Kalina Jarosławska 13 kwietnia, 2014 o 17:59

Nie ma żadnej reguły. Czasami oczywiste apelacje są oddalane, czasami oczywiste wyroki sądów I instancji są zmieniane. Jednak uważam, że należy robić wszystko, aby wygrać w I instancji.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do nas :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Jarosławska Mońko Staszewski Radcowie Prawni Spółka Partnerska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: