Kalina Jarosławska

radca prawny

Prowadzi kancelarię prawną w Trójmieście. Jej praktyka obejmuje przede wszystkim prawo pracy i prawo cywilne z uwzględnieniem aspektów podatkowych. Zajmuje się także między innymi zagadnieniami z dziedziny prawa administracyjnego i prawa gospodarczego...
[Więcej >>>]

Sklep online

Wypowiedzenie umowy o pracę – wzór dla pracownika

Kalina Jarosławska29 stycznia 20113 komentarze

Dla zainteresowanych – wzór oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę na czas nieokreślony do wykorzystania przez pracownika.

miejsce i data

dane pracownika: imię nazwisko/adres

dane pracodawcy: nazwa i adres

OŚWIADCZENIE

O ROZWIĄZANIU UMOWY O PRACĘ ZA WYPOWIEDZENIEM

Na podstawie art. 30 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy niniejszym rozwiązuję umowę o pracę na czas nieokreślony, łączącą mnie z nazwa pracodawcy z siedzibą w miejscowość.

podpis pracownikaJeżeli wiesz, jaki obowiązuje Cię okres wypowiedzenia, po nazwie miejscowości możesz dopisać odpowiednią formułkę (nie jest to jednak konieczne). Na przykład, jeżeli zastosowanie ma jednomiesięczny okres wypowiedzenia, a oświadczenie składasz w styczniu 2011 r., formułka będzie brzmiała:

z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie dnia 28 lutego 2011 r.

UWAGI:

 • miejsca zaznaczone pogrubioną kursywą należy zastąpić odpowiednimi danymi
 • wzór może zostać wykorzystany do wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony, jeżeli została w niej przewidziana taka możliwość
 • wzór nie powinien być wykorzystywany przez pracodawcę, albowiem brakuje w nim dwóch istotnych elementów: przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę oraz pouczenia o możliwości wniesienia odwołania do sądu pracy

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Jarosławska Mońko Staszewski Radcowie Prawni Spółka partnerska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  ANNA 27 sierpnia, 2013 o 13:55

  Mam pytanie-jeżeli umowa została zawarta na czas nieokreślony 1 stycznia 2013 i jeżeli pod koniec sierpnia chcę ją zerwac z 3 miesięcznym wypowiedzeniem to czy umowa wygaśnie ostatniego dnia listopada????????dziękuję anna siwek

  Odpowiedz

  Kalina Jarosławska 31 sierpnia, 2013 o 21:51

  A skąd trzymiesięczne wypowiedzenie?

  Odpowiedz

  Marcin 23 lutego, 2015 o 09:50

  Mam pytanie jeżeli mam umowe na czas nieokreslony ale pracuje nie całe 3 lata to mam miesieczny okres wypowiedzenia ??bo 3 lata pracy mijaja mi 25 kwietnia .Więc jak złoże wypowiedzenie w lutym to jest miesiać tak ?

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do nas :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Jarosławska Mońko Staszewski Radcowie Prawni Spółka Partnerska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: