Kalina Jarosławska

radca prawny

Prowadzi kancelarię prawną w Trójmieście. Jej praktyka obejmuje przede wszystkim prawo pracy i prawo cywilne z uwzględnieniem aspektów podatkowych. Zajmuje się także między innymi zagadnieniami z dziedziny prawa administracyjnego i prawa gospodarczego...
[Więcej >>>]

Sklep online

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia bez winy pracownika – wzór

Kalina Jarosławska27 lipca 201211 komentarzy

Dzisiaj mam dla Ciebie wzór oświadczenia pracodawcy o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia bez winy pracownika. Jest to wzór przeznaczony dla pracodawcy. Przyczyną rozwiązania stosunku pracy jest długotrwała niezdolność pracownika do pracy. Ale uwaga! – „długotrwała” oznacza „trwająca przez okres wynikający z Kodeksu pracy”. W następnym wpisie opowiem więcej o tej przyczynie natychmiastowego zwolnienia pracownika.

miejsce i data

dane pracodawcy: nazwa i adres/pieczęć

dane pracownika: imię i nazwisko/adres/stanowisko

ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACĘ BEZ WYPOWIEDZENIA

Niniejszym rozwiązuję umowę o pracę zawartą z Panią/Panem w dniu data, bez zachowania okresu wypowiedzenia, na podstawie art. 53 § 1 pkt 1 lit. b Kodeksu pracy.

Przyczyną rozwiązania umowy o pracę jest Pani/Pana niezdolność do pracy wskutek choroby, trwająca dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku oraz pobierania świadczenia rehabilitacyjnego przez pierwsze 3 miesiące. Niezdolność do pracy wskutek choroby trwa od dnia data, a zatem łączny okres, o którym mowa wyżej, upłynął w dniu data.

Jednocześnie informuję, że od niniejszego rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia służy Panu/Pani prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego dokładna nazwa sądu rejonowego + jego dokładny adres. Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma.

W czym mogę Ci pomóc?

[contact-form-7 id=”63″ title=”Contact form 1″]

{ 11 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojciech 11 stycznia, 2013 o 04:08

Moj komentarz będzie raczej pytaniem dlaczego termin do wniesienia odwołania w tym przypadku wynosi 14 dni a nie 7 . Pozdrawiam i gratuluje portalu jest nieoceniona pomocą

Odpowiedz

Kalina Jarosławska 11 stycznia, 2013 o 10:32

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Taki termin wynika z przepisu Kodeksu pracy ogólnie w odniesieniu do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. Można się też zastanawiać, dlaczego przy odwołaniu od wypowiedzenia umowy o pracę termin ten wynosi tylko 7 dni.

Oba terminy są moim zdaniem zdecydowanie za krótkie, szczególnie biorąc pod uwagę obecny model procesu cywilnego (po zmianach kpc, które weszły w życie w maju 2012 r.).

Niemniej terminów tych trzeba dotrzymywać, inaczej narażamy się na oddalenie powództwa.

Odpowiedz

Wioleta 5 czerwca, 2014 o 12:31

Witam,
Korzystam z tej formy rozwiązania umowy o pracę po raz pierwszy. Moje pytanie odnosi się do dat choroby. Należy wpisać okres, kiedy osoba przebywała na zasiłku chorobowym, czy okres przebywania na świadczeniu rehabilitacyjnym?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Kalina Jarosławska 7 czerwca, 2014 o 19:59

Liczy się cały okres zasiłku chorobowego i pierwszych 3 miesięcy świadczenia rehabilitacyjnego. Moim zdaniem dobrze jest ten okres wpisać – w ten sposób wypełniany jest wymóg podania konkretnej przyczyny rozwiązania umowy o pracę.

Odpowiedz

Anna 1 września, 2014 o 17:07

witam a ja mam pytanie otóż mój mąż otrzymał własnie takie wypowiedzenie a chcemy się od niego odwołac poniewaz po chorobowym pracodawca udzielił bez problemu urlop płatny i 2 miesieczny urlop bezpłatny

Odpowiedz

Anna 1 września, 2014 o 17:08

JAK NAPISAĆ TO ODWOŁANIE PROSZĘ O JAKIEŚ WSKAZÓWKI

Odpowiedz

Kalina Jarosławska 7 listopada, 2014 o 21:24

Wskazówek, jak napisać odwołanie, udzielam w ramach pomocy prawnej, a nie w ramach bloga. Blog ma charakter ogólny.

Odpowiedz

Krzysztof 26 maja, 2015 o 05:25

Czy można rozwiązać umowę o prace bez wypowiedzenia bez winy pracownika gdy pracownik dostarczył kolejne zwolnienie lekarskie przekraczające o 4 dni okres ochronny.ZUS poinformował o odmowie prawa do zasiłku (powyżej 182 dni) a pracownik nie złożył na dzień dzisiejszy żadnych dokumentów do ZUS o ubieganie się o zasiłek rehabilitacyjny czy też rentę i nie wiadomo kiedy i czy je złoży ( nie informując pracodawcy)

Odpowiedz

Kalina Jarosławska 26 maja, 2015 o 20:43

W komentarzach nie udzielam porad. Zapraszam na indywidualną konsultację.

Odpowiedz

Liliana 17 sierpnia, 2016 o 10:05

Witam serdecznie,

proszę o informację czy Pani konsultacje są płatne?

Odpowiedz

K 22 marca, 2018 o 12:33

Nie, Pani Mecenas żywi się lajkami. Opłaty i podatki również opłaca w ww. sposób 😉

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do nas :)

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Jarosławska Mońko Staszewski Radcowie Prawni Spółka Partnerska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: