Kalina Jarosławska

radca prawny

Prowadzi kancelarię prawną w Trójmieście. Jej praktyka obejmuje przede wszystkim prawo pracy i prawo cywilne z uwzględnieniem aspektów podatkowych. Zajmuje się także między innymi zagadnieniami z dziedziny prawa administracyjnego i prawa gospodarczego...
[Więcej >>>]

Sklep online

Wzór pozwu o odszkodowanie z tytułu niezgodnego z prawem lub nieuzasadnionego wypowiedzenia umowy o pracę

Kalina Jarosławska17 czerwca 201112 komentarzy

Dla chętnych – wzór pozwu o odszkodowanie z tytułu niezgodnego z prawem lub nieuzasadnione wypowiedzenia umowy o pracę (format PDF).

Ściągnij wzór pozwu o odszkodowanie

UWAGI:

  • miejsca podświetlone na żółto należy zastąpić odpowiednimi danymi,
  • w punkcie I. pozwu trzeba wpisać kwotę żądanego odszkodowania z uwzględnieniem kwoty brutto wynagrodzenia,
  • wartość przedmiotu sporu jest taka sama jak kwota żądanego odszkodowania

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 601 656 336e-mail: info@jmslegal.pl

{ 12 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

piotr 6 grudnia, 2012 o 12:54

jak mma napisac pozew o od szkodowanie o niesluszene zwolnienie z pracy

Odpowiedz

piotr 6 grudnia, 2012 o 12:55

potrzbuje napisac pozew o odszkodawanie o nieslusznym zwolnieniu z pracypracowalem w lm wind power
i nie wiem jaka kwote mam napisac
czy trzeba tu napisac miesieczne wynagrodzenie
i akis wzor jak to napisac

Odpowiedz

Kalina Jarosławska 9 grudnia, 2012 o 18:11

Wszystkie materiały i informacje znajdzie Pan na blogu. Link do wzoru pozwu dostępny jest w poście, który Pan skomentował.

Odpowiedz

czesław 21 maja, 2013 o 18:57

16 stycznia dostałem wypowiedzenie umowy o pracę, trzymiesięczne likwidacja stanowiska pracy art.10 ust.1 z dn. 13.03.2003.W czasie trwania wypowiedzenia ukazało się ogłoszenie że firma na moje miejsce poszukuje pracownika,a 21 maja zaczoł pracę nowy pracownik, czy mogę się starać o odszkodowanie pieniężne i w jakiej wysokości. moje zarobki wachały się w granicy 1800-2000.

Odpowiedz

Kalina Jarosławska 25 maja, 2013 o 15:39

W sprawie indywidualnej porady prawnej zapraszam Pana tutaj: http://rozwiązanie-umowy-o-pracę.pl/porady-on-line/.

Odpowiedz

Iwona 26 maja, 2014 o 14:45

Witam
czy można wystąpić o odszkodowanie przy rozwiązaniu umowy o pracę za porozumieniem stron? Porozumienie podpisane było pod wpływem ogromnego stresu (wcześniej zbierałam materiały dot. mobbingu wobec szefa, ostatecznie takie doniesienie złożyłam już po podpisaniu rozwiązania umowy).
dziękuję

Odpowiedz

Kalina Jarosławska 7 czerwca, 2014 o 19:53

Nie, nie można. Natomiast można rozważyć uchylenie się od skutków zawartego porozumienia rozwiązującego umowę o pracę.

Odpowiedz

Aga 30 maja, 2016 o 20:16

Jaką datę wpisać w pozwie- datę z którą jest wypowiedzenie czy datę z którą podpisałam wypowiedzenie

Odpowiedz

Robert 9 września, 2020 o 12:22

Witam.
W dniu 9.09.2020 dostałem wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia w uzasadnieniu napisany jest stek bzdur,gdzie w firmie przepracował 22 lata a zrobiono że mnie pijaka i lenia czy w związku z takim uzasadnienie mozna wystąpić o odszkodowanie.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Kalina Jarosławska 9 września, 2020 o 16:23

Jeżeli uważa Pan, że uzasadnienie jest nieprawdziwe, to tak – można wystąpić o odszkodowanie.

Odpowiedz

Łukasz 7 października, 2020 o 13:56

Witam serdecznie w dniu 7 styczeń 2020 r. pozew złożyłem o odszkodowanie 28 styczeń aktualnie pierwsza rozprawa jutro tj 8 październik 2020 w Opolu (opolskie) otrzymałem wypowiedzenie z art. 52€1 pracodawca zarzucił porzucenie miejsca pracy w dniach 18-20 grudzień 23grudzien oraz 30 grudzień aczkolwiek zgłaszałem przełożonemu o UW w dniach 18-20, 23,24,27 grudzień i 30-31 grudzień jak widać powyżej pracodawca zapomniał uwzględnić porzucenie wg.jego oceny 24,27,31 grudzień które są dniami pracyjacymi.Pozew złożyłem jak na wstępie pani pisała wszystko było ok aczkolwiek w raz uzupełnienie braków czy pozwany to dołka czy prezes zarządu ? dowody dosstsrczane plus pisma w odp. sąd w dwa dni robocze natomiast korespondencja od sąd poczta trwało nawet w jednym liście ponad TRZY TYGODNIE gdzie normalnie z Cywyliljy mąka 2 dni idzie następnego u mnie. ponadto L-4 przed zwolnieniem tj 1.04.2019 do 21.10.2019 tzn. przekroczono 162 dni L-4 gdzie ZUS nie przyznał Zasiłek Chorobowy za 45 dni roboczych gdzie nie zostałem zwolniony chociaż jest to porzucenie niejsca pracy 🙂 to spółka w RUMUA pisz nieobecność usprawiedliwiona Jaki wyrok pani przewiduje ponnadto powołano świadków na potwierdzenie iż się notorycznie spóźniamy ewidencje sam wypisywałem gdyż to forma papiero prace od 6-14 gdzie świadek sekretarka powołana a znaczyła o 7. rano godz po mnie ?:)

Odpowiedz

Kalina Jarosławska 8 października, 2020 o 10:43

Nie jestem w stanie przewidzieć wyroku bez dokładnej znajomości faktów i akt sprawy. Mogę jedynie powiedzieć, że:

1) Urlopu wypoczynkowego się nie zgłasza, urlopu wypoczynkowego udziela pracodawca, m. in. na wniosek pracownika. Jeżeli pracodawca nie udzielił pracownikowi urlopu, a ten nie przyszedł do pracy we wnioskowane dni, to jego nieobecność jest nieusprawiedliwiona (przy czym to też może zależeć od praktyki w danej firmie). Może być to przyczyną zwolnienia dyscyplinarnego. Pracownik nie może sam sobie udzielić urlopu wypoczynkowego. Nieco inaczej jest w przypadku urlopu na żądanie – tutaj zasadniczo wystarczy zgłoszenie, aczkolwiek pracodawca może się sprzeciwić, jeżeli istnieją po temu ważne powody.

2) Jeżeli pracownika zatrudnia spółka, pozwana jest zawsze spółka, a nie prezes jej zarządu. Jeżeli pracownika zatrudnia osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, pozwanym jest ta osoba.

3) Nie ma znaczenia, jak pracodawca zachował się w związku ze zwolnieniem lekarskim w 2019 r. Sąd będzie rozpoznawał sprawę tylko w granicach przyczyny podanej przez pracodawcę w zwolnieniu dyscyplinarnym.

4) O sposobie prowadzenia ewidencji proszę zeznać, powiedzieć, jak było.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Jarosławska Mońko Staszewski Radcowie Prawni Spółka Partnerska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Jarosławska Mońko Staszewski Radcowie Prawni Spółka Partnerska z siedzibą w Sopocie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@jmslegal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: